pakostane

Pakoštane

Pakoštane patří k menším a méně známým letoviskům, má však ideální polohu pro příjemnou dovolenou. V Pakoštane se nachází několik písečno-oblázkových pláží, jak bezprostředně v centru tak vzdálenější klidnější pláže v zátokách stíněné borovicemi. V obci najdeme vše, co patří k příjemné dovolené, obchody, restaurace a kavárny, lékárnu či poštu, zároveň je zde cítit mediteránská příroda a příjemná atmosféra klidnějšího letoviska. Pakoštane v létě vládne rušný noční život na tanečních terasách a diskotékách.

Ubytování Pakoštane

Pakoštane je menší letovisko, které nabízí především ubytování soukromého charakteru. V městečku je široká nabídka ubytování v apartmánech, nenechází se zde žádný hotel a ubytování ve větším komplexu nabízí pouze Pine beach club Pakoštane.

Okolí Pakoštane

Pakoštane leží 8 km od města Biograd na moru, avšak nedaleko od jadranské magistrály i dálnice. Severozápadním směrem se 35 km od Pakoštane nachází město Zadar, na jihovýchodní stranu 40 km je město Šibenik.

Pakoštane se nachází mezi známými národními parky severní Dalmácie, proto je vhodnou volbou pro zájemce o návštěvu národních parků Kornati, Krka, Paklenica, Severní Velebit i Plitvická jezera. Za návštěvu a procházku stojí také dalmatinská města Zadar a Šibeník, plná historických památek a středomořské nálady.

Pro milovníky rybaření je velkým lákadlem Vranské jezero s baskitskou vodou a množstvím ryb. K Vranskému jezeru směřují také cyklisté, kteří si užijí nově vybudované stezky s naučnými tabulemi. Populární je také blízký ostrov Vrgáda a množstvím písčitých pláží, kde najdete klid pro příjemný odpočinek.

 Kulturní a sportovní vyžití v Pakoštane

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Donec tristique sollicitudin ligula sed cursus. Aliquam tempus ipsum quis ligula ullamcorper adipiscing. In hac habitasse platea dictumst. Vestibulum bibendum interdum lectus in viverra. Suspendisse elit massa, imperdiet ac malesuada vel, pulvinar eu nibh. Cras non eros arcu, vitae feugiat risus. Fusce risus nibh, vestibulum non lacinia non, luctus quis erat.

  • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
  • Morbi id erat ut sapien facilisis porta.
  • Nunc vitae turpis mauris, nec lobortis nulla.
  • Aliquam luctus sapien at est consequat a posuere nisi accumsan.
  • Aenean consectetur gravida arcu, et tempus ante dignissim id.
  • Suspendisse eu elit ac eros scelerisque adipiscing.
  • In venenatis est ut dolor consectetur sollicitudin.
  • Vestibulum imperdiet urna molestie nisl rhoncus eu rhoncus orci commodo.

Nadpis H4

Nullam non mi ac nisi mattis cursus id sit amet nulla. Curabitur eleifend, ligula et dapibus dapibus, lorem quam euismod sapien, sed porta odio nibh quis sem. Sed leo dolor, semper quis vestibulum eget, egestas non ipsum. Morbi dictum molestie libero nec congue. Vestibulum nec enim erat, vel sagittis massa.